نوامبر 27, 2022

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

بوستان کلاله، قابی از سرسبزی و طراوت در شهر اراک

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، یکی از بوستان های خوش آب و هوای اراک که جز اماکن تفریحی منطقه ۳ محسوب می شود، بوستان کلاله می باشد.

این بوستان از جمله فضاهای تفریحی و گردشگری شهر اراک به شمار می آید که علاوه بر طبیعت زیبا از فضای بسیار مناسبی برای تفریح خانواده ها برخوردار می باشد و مورد استقبال بسیار بالای شهروندان اراکی قرار گرفته است.

گفتنی است به علت قرار گرفتن این بوستان در ارتفاع چشم انداز زیبایی از شهر اراک به تصویر کشیده شده، بطوریکه تماشای آن برای هر فردی جذاب می باشد.

همچنین وجود فضای سبز بسیار زیبا و با طراوت منطقه سنجان، فیجان و کرهرود در اطراف این بوستان باعث گردیده تا هوای بسیار دلپذیر و مطبوعی را در اطراف آن شاهد باشیم، بطوریکه قرار گرفتن در این فضای خوش آب و هوا برای هر فردی دلچسب و خاطره انگیز می باشد.

قابل ذکر است به علت اینکه این بوستان در مسیر تردد مسافرین محترم قرار گرفته، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مورد توجه خاصی قرار گرفته است.

از جمله امکانات این بوستان می توان به پوشش گیاهی بسیار زیبای آن که با درختان سرسبز، درختچه ها و گلهای رنگارنگ پوشیده شده، آلاچیق، میز پینگ پنگ و شطرنج، نمازخانه ها، سرویس های بهداشتی، وسایل بازی پلی اتیلن کودکان،ست تجهیزات ورزشی و تندرستی، بوفه، کافی شاپ، رستوران، فضای جانبی برای استراحت خانواده ها، و دیگر امکانات رفاهی اشاره نمود.

لازم به ذکر است این بوستان سرسبز و باطراوت در بلوار کربلا واقع شده است.