سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

ساخت و نصب اولین تونل نوری در شهر اراک

ساخت و نصب اولین تونل نوری در شهر اراک در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۰

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از ساخت و نصب اولین تونل نوری در بوستان ملت شهر اراک در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی با بیان این مطلب اظهار داشت با توجه به اینکه در لحظات پایان سال ۱۳۹۹ قرار داریم لذا سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک در راستای زیبا سازی و تلطیف روحیه شهروندان، شهر اراک را به صورتی متفاوت با سال های گذشته آماده استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۰ نموده است.

حسنی با بیان این مطلب که نورپردازی یکی از اهداف عمده در طراحی فضاهای شهری است به طوریکه نور و نورپردازی نقش موثری در هویت بخشیدن به مراکز و فضاهای شهری دارد لذا موجب پویایی و سرزندگی و افزایش تعاملات اجتماعی گردیده و فضای شهر را شاداب تر می کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه های سازمان ایجاد محیطی آرامش بخش و زیبا برای شهروندان است خاطر نشان کرد با هدف زیبا سازی محیط شهری و افزایش نشاط شهروندان ساخت وطراحی اولین تونل نوری شهر اراک که در جهت نشاط و شادابی مردم نقش موثری را ایفا می کند توسط سازمان در بوستان ملت انجام گرفته است.

احمد حسنی در ادامه افزود با توجه به این مورد که بوستان ملت به عنوان یکی از مکان های شاخص در امر زیبا سازی شهری در جهت استقبال از نوروز ۱۴۰۰انتخاب شده است لذا طراحی و ساخت اولین تونل نوری بسیار زیبا و جذاب توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باعث گردیده است تا در شرایط کنونی که ویروس کرونا جامعه را درگیر نموده ، شهروندان عزیز بتوانند لحظاتی خاطره انگیز را در این فضای طراحی شده در کنار خانواده سپری کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای شهری در خاتمه افزود در طراحی این تونل نوری به ارتفاع ۴ متر، ۲۴۰۰ متر ریسه های سوزنی شکل مهتابی رنگ که قابلیت برنامه پذیری دارد استفاده گردیده است .