سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

‍واکسیناسیون کلیه حیوانات پارک وحش اراک انجام گرفت

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از انجام واکسیناسیون کلیه حیوانات پارک وحش اراک در راستای حفظ سلامت جامعه و ارتقای بهداشت عمومی حیوانات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی با بیان این مطلب اظهار داشت: که پارک وحش اراک به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری کم نظیر در استان مرکزی و غرب کشور سالانه پذیرای هزاران بازدیدکننده و علاقمند به تنوع زیستی و طبیعت می باشد.

وی با بیان اینکه نگهداری حیوانات پارک وحش نیازمند ملاحظات بهداشتی بوده که یکی از مهمترین آنها واکسیناسیون آنهاست خاطر نشان کرد یکی از راه‌هایی که نه تنها سلامت حیوانات بلکه سلامت انسان را تضمین می‌کند، واکسیناسیون حیوانات می‌باشد.

حسنی با بیان اینکه واکسیناسیون حیوانات پارک وحش اراک از ضروری ترین شرایط نگهداری آنهاست و عدم انجام به موقع آن می‌تواند موجب ابتلای حیوان به خطرناک ترین بیماری ها گردد، لذا با انجام واکسیناسیون به ‌موقع برای حیوانات از ابتلای آنها به بیماری‌های خطرناک مانند آنفولانزاری فوق حاد پرندگان، شاربون، تب برفکی، آبله و … جلوگیری شده و به حفظ سلامت آنها کمک شایانی گردیده است.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سرد شهری گفت: طیف وسیعی از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد که در این خصوص برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و در راستای حفظ سلامت حیوانات واکسیناسیون کلی حیوانات پارک وحش اراک انجام شده است.

احمد حسنی در خاتمه بیان داشت با تلاش شبانه‌روزی پرسنل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در حوزه پارک وحش اراک محیطی امن و بسیار مناسب برای حیوانات داخل مجموعه ایجاد گردیده و شهروندان گرامی می توانند با بهبود شرایط بهداشتی جامعه و از بین رفتن بیماری کرونا از این مجموعه بسیار زیبا و جذاب بازدید به عمل آورند و لحظاتی خاطره انگیز و ماندگار را همراه با خانواده سپری کنند.