سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

هرس درختان سطح شهر

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک خبر داد:
هرس شاخه های خشکیده و آسیب دیده درختان سطح شهر به منظور آراستگی منظر شهری، جوان سازی و کاهش آفات توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی با بیان این مطلب اظهار داشت: درخت و فضای سبز نقش بسزایی در بهبود سلامت جامعه ایفا می کند لذا به همین منظور هرس به موقع درختان یکی از اصلی ترین کارهایی است که در راستای سلامت درخت می توان انجام داد.

وی با بیان این مطلب که هرس درختان سطح شهر اراک هر ساله توسط سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری در راستای زیبا سازی فضای شهری، جوان سازی و کاهش آفات درختان، جلوگیری از احتمال سقوط شاخه های خشکیده و پوسیده، به وجود آوردن شرایط مناسب جهت رشد درختان، ایجاد دید کافی در تقاطع های اصلی و فرعی سطح شهر و برقراری تعادل بین شاخه و ریشه درختان صورت می گیرد.

حسنی گفت در هرس درختان عواملی مختلفی نظیر نوع گونه های گیاهی، سن درخت، زمان هرس، فرم دهی اولیه و بسیاری موارد دیگر نیز مد نظر قرار می گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیان داشت ، عملیات هرس درختان سطح شهر اراک به صورت مستمر و روزانه طبق یک برنامه مشخص و معین در تمام مناطق پنج گانه شهر اراک، بوستان شهید باهنر، نوار های جنگلی، کوی صنعتی و پارک وحش در حال انجام می باشد.

حسنی در ادامه بیان داشت که با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال سقوط شاخه های خشکیده درختان درگیر با شبکه توزیع برق و بروز خطرات احتمالی، هرس شاخه های درگیر با نظارت اداره برق و توسط سازمان در حال انجام بوده و در شرایطی که به علت تداخل زیاد شاخه ها و شبکه توزیع برق امکان هرس توسط سازمان وجود نداشته باشد اینکار توسط اداره برق صورت می گیرد.

احمد حسنی در پایان اظهار داشت با هدف بالا بردن سطح دانش پرسنل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در خصوص اجرای هرس درختان، کلاس های آموزشی در این زمینه توسط سازمان برگزار گردیده و هرس درختان توسط نیروهای آموزش دیده و با نظارت کارشناسان خبره در سطح شهر اراک در حال انجام می باشد.