جولای 4, 2022

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

‍ نصب بیش از ۶۰ المان نوروزی در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از نصب بیش ۶۰ المان نوروزی در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی با بیان این مطلب اظهار داشت با توجه به اینکه زیبا سازی فضاهای شهری موجب ایجاد سرزندگی و شادابی در زندگی شهروندان می گردد و با در نظر گرفتن این نکته که رویکرد سازمان ایجاد نشاط و شادابی بین شهروندان و تلطیف فضاهای شهری است لذا در آستانه سال نو و در راستای فضا سازی محیط شهری و زیبا سازی فضاهای عمومی نصب المان های نوروزی در دستور کار سازمان می باشد.

وی با بیان اینکه المان های شهری یکی از مهم ترین ارکان زیبا سازی به شمار می آید افزود، طی جلسات متعددی که با هنرمندان و صاحب نظران در این زمینه برگزار گردیده المان هایی مبتنی بر آیین و فرهنگ مردم اراک و بر مبنای نیاز جامعه انتخاب و طراحی گردید و در همین راستا بیش از ۶۰ المان نوروزی جدید طراحی و در مناطق پنجگانه جانمایی و در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ نصب می گردد.

حسنی افزود در طراحی المان های نوروزی معیارهای زیبا شناختی، انتقال معانی و مفاهیم فرهنگی منطبق بر هویت شهری مد نظر قرار گرفته، تا علاوه بر زیبایی بصری، اراکی با نشاط تر داشته باشیم، تا شهروندان گرامی بتوانند لحظاتی خاطره انگیز را در این فضاهای طراحی شده در کنار خانواده سپری کنند.

احمد حسنی در خاتمه افزود فعالیت های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری جهت استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ در تمام نقاط شهر اراک با جدیت در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم لحظات خوب و خاطره انگیزی را برای مردم رقم بزنیم و از خداوند منان آرزوی سالی توام با سلامتی و سرشار از موفقیت برای شهروندان داریم.