سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱

احمد حسنی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در گفتگویی با روابط عمومی سازمان به تشریح برنامه های این مجموعه در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ پرداخت.

حسنی بیان داشت آماده سازی شهر اراک در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ از برنامه های اصلی سازمان می باشد و این مجموعه تمام تلاش خود را کار بسته تا فضای دلنشین و زیبا را برای مردم در این ایام به ارمغان آورد تا محیطی در خور و شایسته شهروندان اراکی بوجود آید.

وی افزود آماده سازی پارک ها و فضای سبز سطح شهر با انجام اقداماتی از قبیل نظافت کلیه بوستان ها و فضای سبز، کاشت نهال، نظافت و ضد عفونی تجهیزات ورزشی و وسائل بازی کودکان در کلیه پارک ها، بهبود سیستم روشنایی پارک ها، بهبود مبلمان پارکی و رنگ آمیزی آنها، کاشت گیاهان زینتی جهت زیبا سازی و طراوت بخشیدن به محیط شهری در مناطق پنجگانه از جمله کاشت گل های بنفشه، شب بو، میمون، اطلسی، گل مغربی، مینا آفریقایی در سطح کلیه بوستان ها، معابر، بلوار ها و میادین سطح شهر در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ در حال انجام است.

احمد حسنی در زمینه طراحی المان های نوروزی بیان داشت طی جلسات متعددی که با هنرمندان و صاحب نظران برگزار گردید، المان هایی متناسب با آیین و فرهنگ مردم کلانشهر اراک و بر مبنای نیاز جامعه انتخاب و طراحی گردید به طوریکه بیش از ۶۰ المان نوروزی جدید در مناطق پنجگانه در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ نصب می گردد تا شهری تماشایی برای مردم در این ایام خجسته و مبارک بوجود آید.

وی در ادامه از نصب و جانمایی نیمکت های جدید در خیابان های شهید رجایی، شهید بهشتی، میدان شهدا، خیابان محسنی، خیابان مخابرات و پیاده راه امیرکبیر توسط سازمان جهت رفاه حال شهروندان در این ایام خبر داد.

حسنی اظهار داشت رنگ آمیزی مبلمان شهری و پارکی در طول سال توسط سازمان در حال انجام می باشد و در راستای استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ می توان به رنگ آمیزی نرده های فلزی و هندریل ها، دیوار های آلوده، ترانس های برق و مخابرات، نیمکت ها و سطل های زباله، پایه چراغ های برق و تابلوهای ترافیکی، پایه استندها و بیلبوردها، سرپناه اتوبوس های شهری و فلاورباکس ها اشاره نمود. همچنین نقاشی دیواری های تماشایی نیز توسط هنرمندان سازمان در مناطق مختلف شهری متناسب با این ایام در حال اجرا می باشد.

رئیس سازمان در ادامه صحبت هایش به نورپردازی های شهری اشاره نمود و گفت نورپردازی از جمله مهمترین برنامه های سازمان در ایام نوروز ۱۴۰۱ می باشد که در این زمینه می توان به نورپردازی تقاطع غیرهمسطح میدان انقلاب، نور پردازی بلوار قدس، نورپردازی المان های شهری و نورپردازی درختان میدان شهدا اشاره نمود.

وی در ادامه در خصوص آذین بندی شهر اراک بیان داشت در مناطق پنجگانه آذین بندی با نمایی خاص انجام می گیرد تا شاهد شهری زیبا و تماشایی در ایام نوروز ۱۴۰۱ باشیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در خاتمه افزود، برگزاری نمایشگاه عکس در گالری موزه خیابان شهید رجایی، برگزاری جشنواره رنگ آمیزی المان ماهی قرمز، بهسازی و مرمت المان های موجود در سطح شهر، نصب و جانمایی المان های نوروزی سال گذشته و نصب المان های موقت نوروزی و نیمکت در مسیر نوروزگاه واقع در منطقه گردشگری دره گردو، رنگ آمیزی و پالایش دیوارهای آلوده، بهسازی مسیر نورپردازی پیاده راه امیرکبیر و لایروبی، نظافت و آب گیری مجدد آب نماهای سطح شهر از دیگر اقدامات سازمان جهت زیبا سازی و طراوت بخشیدن به محیط شهری در ایام نوروز و بهار ۱۴۰۱ می باشد و فعالیت های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری جهت استقبال از نوروز و بهار ۱۴۰۱ در تمام نقاط شهر اراک با جدیت در حال انجام می باشد.