نوامبر 27, 2022

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

نور پردازی مسیر پیاده راه خیابان شهید دریانوش انجام گرفت

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از نور پردازی پیاده راه خیابان شهید دریانوش توسط این سازمان خبر داد. 

✍ به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی رئیس سازمان با بیان مطلب فوق اظهار داشت زندگی شهری امروزه به گونه ای است که سبب شده مردم در ساعات شب در فضاهای شهری حضور یابند، لذا مناسب سازی فضاهای شهری در این ساعات در راستای فراهم نمودن محیطی مطلوب برای حضور شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بین یکی از مهم ترین فضاهای شهری پیاده راه ها می باشد، که محیطی مناسب در راستای گذران اوقات فراغت، برقراری تعاملات اجتماعی و عرصه ی حضور شهروندان است به همین منظور لازم است این فضاها از کیفیت های محیطی بالایی برخوردار باشند تا شهروندان ترغیب به استفاده از این فضاها شوند.

وی در ادامه افزود نورپردازی یکی از اهداف عمده در طراحی فضاهای شهری بوده و نقش موثری در هویت بخشیدن به مراکز و فضاهای شهری دارد، لذا موجب پویایی، سرزندگی، افزایش تعاملات اجتماعی و ایجاد مناظر شهری چشمگیرگردیده و فضای شهر را شاداب تر می کند. حسنی با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ایجاد محیطی آرامش بخش و زیبا برای شهروندان است خاطر نشان کرد با هدف زیبا سازی محیط شهری، ایجاد نشاط و شادابی میان شهروندان و افزایش حس رضایتمندی مردم نور پردازی پیاده راه خیابان شهید دریانوش توسط این سازمان انجام گرفت. 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در ادامه بیان داشت در راستای احترام به حقوق شهروندی و پاسخ گویی به درخواست های شهروندان نورپردازی این مسیر انجام گرفته تا شهروندان عزیز بتوانند لحظاتی خاطره انگیز را در این فضای طراحی شده در کنار خانواده سپری کنند. 

احمد حسنی در خاتمه افزود در راستای رفاه حال شهروندان هنگام استفاده از این مسیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری علاوه بر نورپردازی این مسیر اقدام به جانمایی و نصب نیمکت، کاشت نهال در راستای طراوت بخشیدن به محیط، رنگ آمیزی جداول آن به جهت زیباسازی فضای پیاده راه و لوله گذاری آب فضای سبز آن در راستای بهینه سازی مصرف آب نموده است.