سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

احداث بوستان شطرنج در کوی صنعتی اراک

 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک از احداث و بهره برداری بوستان شطرنج در کوی صنعتی اراک خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک، احمد حسنی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اعلام این خبر بیان داشت، توسعه فضای سبز با هدف ارتقای شرایط زیست محیطی، افزایش نشاط عمومی و فراهم کردن محیط های شاداب برای تفریح و گذران اوقات فراغت خانواده ها از مهمترین برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری می باشد.

  وی در ادامه گفت با توجه به اینکه پارک ها و فضاهای سبز امروزه یکی از عمده ترین اماکن گذران اوقات فراغت برای اقشار مختلف جامعه به حساب می آید لذا توسعه فضای سبز و احداث پارک ها علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز در تقویت روحیه شهروندان و آماده نمودن آن ها برای تلاش در فعالیت های روزمره نقش بسزایی دارند در همین راستا سازمان تمام ظرفیت خویش را جهت محقق شدن این امر مهم بکار گرفته است. 

 حسنی اظهار داشت با توجه به اینکه طراحی و احداث پارک های موضوعی در دستور کار شهرداری اراک قرار دارد، لذا اقدامات لازم جهت ساخت این پارک ها در دست انجام می باشد. و یکی از این پارک های موضوعی، پارک تخصصی شطرنج می باشد که در ناحیه شهرصنعتی اراک در هفته فرهنگی اراک مورد بهره برداری قرار گرفت.

  احمد حسنی در مورد پارک شطرنج که در افزایش سرانه فضای سبز در منطقه ۱ شهر اراک موثر بوده و محیطی مناسبی را به جهت استفاده شهروندان فراهم خواهد کرد افزود: این پارک با توجه به طراحی زیبای آن و همچنین دسترسی راحت و روان شهروندان این منطقه، فضایی درخور و شایسته مردم شریف اراک فراهم نموده است.

  رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در خاتمه خاطر نشان کرد: پارک شطرنج در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع در کوی صنعتی اراک مورد بهره برداری قرار گرفته و عملیات خاکبرداری، خاکریزی، تسطیح آن، ایجاد باغچه های مناسب همراه با کاشت گونه های گیاهی مختلف از جمله گل رز، درختچه های پرطاووسی، یوکا و پیچ امین الدوله، طراحی و رنگ آمیزی میزها، سکو ها و زمین شطرنج انجام شده و نورپردازی و روشنایی آن نیز توسط این مجموعه انجام شده و دیگر عملیات عمرانی مورد نیاز نیز در این پارک با همکاری شهرداری منطقه یک اجرا گردیده است.