سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری اراک

احداث شبکه روشنایی بوستان دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اراک احمد حسنی رئیس سازمان از احداث روشنایی بوستان دفاع مقدس توسط این مجموعه خبر داد. 

حسنی با بیان مطلب فوق بیان داشت با توجه به اینکه یکی از شاخص‌های توسعه شهری، توسعه فضای سبز در شهرهاست و نیز با در نظر گرفتن این نکته که پارکها و فضای سبز از اهمیت بسیار بالایی برای بهبود شرایط زیستی جوامع شهری برخوردار بوده و به عنوان یکی از مهمترین فضاهای عمومی نقش بسیار بالایی در بهبود شرایط فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی نواحی شهری دارد، که علاوه بر حفظ نشاط و شادابی شهر ها باعث ارتقاء سطح روحیه و سلامت شهروندان می شود به همین منظور مهمترین رویکرد سازمان حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز و تلاش جهت ایجاد شهری زیبا و جذاب می باشد.

 وی اظهار داشت از مهمترین اقداماتی که در راستای حفظ و توسعه فضای سبز توسط سازمان انجام گرفته می توان به روشنایی پارک ها و فضای سبز اشاره نمود به طوریکه تامین روشنایی پارک‌ها و فضای سبز شهری در راستای زیباسازی و بهره مندی شهروندان از فضا‌های شهری از برنامه‌های اصلی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری می باشد.

 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطر نشان کرد با توجه به استقبال شهروندان از بوستان دفاع مقدس و اینکه در گذشته سیستم روشنایی این بوستان مشکل داشته و در راستای احترام به حقوق شهروندی و ارتقای سطح امنیت شهروندان احداث سیستم روشنایی بوستان دفاع مقدس توسط این سازمان انجام گرفت. 

احمد حسنی در خاتمه افزود جهت روشنایی این بوستان از ۳۵ عدد تیرکوتاه و ۱ عدد برج نوری استفاده شده و در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش راندمان در روشنایی این بوستان از تجهیزات روشنایی کم مصرف در این زمینه استفاده گردیده است. 

 لازم به ذکر است این بوستان در انتهای خیابان هپکو واقع شده است.